Stomatologia estetyczna

Jest to dziedzina stomatologii z olbrzymimi możliwościami. Ma na celu poprawienie nie tylko funkcji narządu żucia ale także jego estetyki. Zaliczyć możemy tu zabiegi higienizacyjne likwidujące przebarwienia i osady np. piaskowanie zębów, wybielanie zębów, odbudowa ubytków w zębach najnowszymi materiałami z nanowypełniaczami. Do stomatologii estetycznej należy także dział protetyki zajmujący się poprawą kształtu i koloru zębów przy minimalnej inwazyjności np. licówki pełnoceramiczne. Dzięki współpracy lekarzy różnych specjalności dobierane są indywidualne metody leczenia, które spełnią oczekiwania każdego pacjenta.

Skaling zębów

Zabieg usuwania kamienia z zębów za pomocą mechanicznych ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych. Poprzez przyłożenie końcówki skalera do zęba przenoszone drgania rozbijają kamień nazębny. Zabieg jest bezbolesny aczkolwiek towarzyszyć mu może uczucie dyskomfortu. Wykonuje się go 1-2 razy w ciągu roku, a jeśli zaistnieje potrzeba (np. w przypadku stanów zapalnych dziąseł) nawet 3-6 razy. Odpowiednia częstość jest ustalana przez stomatologa bądź higienistkę. Tendencja do osadzania się płytki ma charakter indywidualny. Duży wpływ mają nawyki żywieniowe pacjenta oraz skład śliny.

Piaskowanie zębów

Polega na usunięciu osadów nazębnych i przebarwień za pomocą tzw. piaskarki, która pod ciśnieniem i z odpowiednia ilością wody rozpyla w jamie ustnej drobny proszek, który dociera nawet w niedostępne dla szczoteczki miejsca. Piaskowanie jest bezpieczne i bezbolesne, jednak wrażliwsi pacjenci mogą odczuwać dyskomfort. Piaskowanie zębów przeznaczone jest zwłaszcza dla palaczy, osób pijących dużo herbaty, kawy, noszących aparaty ortodontyczne, posiadających stałe uzupełnienia protetyczne (korony, mosty), stłoczone zęby oraz dla chętnych wybielenia zębów. Regularne poddawanie się zabiegowi piaskowania oraz scalingu sprawi, że rozwój bakterii zostanie zahamowany a zęby i dziąsła zachowają zdrowy i estetyczny wygląd.

Skorzystaj z naszych usług