Blog Stomatolog Białystok

All-on-X – zęby w jeden dzień. Co to za metoda?

All-on-X

Czy marzysz o odzyskaniu pełnego, pięknego uśmiechu w ciągu jednego dnia? Metoda All-on-X może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. To nowoczesne rozwiązanie stomatologiczne, które pozwala na szybkie i trwałe odbudowanie pełnego łuku zębowego za pomocą implantów. Dowiedz się, jak działa implant All-on-X, jakie są jego zalety i wady, oraz jakie koszty wiążą się z tym innowacyjnym zabiegiem.

Czym jest metoda All-on-X?

Metoda All-on-X to zaawansowane rozwiązanie stomatologiczne, które pozwala na szybkie i trwałe odbudowanie pełnego łuku zębowego za pomocą implantów. Ta technika jest idealna dla pacjentów z całkowitym brakiem zębów, tzw. bezzębiem, lub dla tych, którzy muszą usunąć wszystkie zęby w danym łuku. Dzięki tej metodzie, pacjent może odzyskać pełny uśmiech oraz funkcjonalność zębów w ciągu jednego dnia.

Kiedy stosuje się metodę All-on-X?

Metoda All-on-X jest stosowana w przypadkach, gdy pacjent zmaga się z całkowitym brakiem zębów w jednej lub obu szczękach. Jest także skuteczna dla osób, które potrzebują usunięcia wszystkich zębów z powodu zaawansowanej próchnicy, chorób przyzębia czy innych poważnych uszkodzeń zębów.

Metoda All-on-X – zalety

Metoda All-on-X oferuje wiele korzyści, zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych. Dzięki niej pacjenci mogą cieszyć się naturalnie wyglądającymi i stabilnymi zębami, które są mocno osadzone na implantach. Główne zalety implantu All on X to szybki czas leczenia, brak konieczności przeszczepu kości, trwałość i komfort użytkowania, a także poprawa estetyki twarzy. Implanty zębowe osadzone w tej technologii doskonale imitują naturalne uzębienie, zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji.

Wady metody All-on-X

Chociaż metoda All-on-X ma wiele zalet, istnieją również pewne wady, które warto rozważyć. Przede wszystkim, jest to procedura kosztowna, co może być barierą dla niektórych pacjentów. Jak każda procedura chirurgiczna, implant All on X niesie ze sobą ryzyko powikłań, takich jak infekcje czy reakcje na znieczulenie. Ponadto pacjenci muszą przejść okres adaptacji do nowych zębów, który może być różny w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Rodzaje stabilizacji w All-on-X

Metoda All-on-X wykorzystuje różne typy stabilizacji implantów, w zależności od potrzeb pacjenta. Najczęściej stosowane są systemy All-on-4 oraz All-on-6, gdzie liczba implantów zależy od specyficznych warunków anatomicznych pacjenta oraz wybranej techniki. Implanty są umieszczane w strategicznych miejscach szczęki lub żuchwy, co zapewnia ich stabilność i trwałość. Więcej informacji o podobnych metodach można znaleźć w artykule na temat mostka zębowego.

Przebieg leczenia z zastosowaniem metody All-on-X

Proces leczenia metodą All-on-X składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest konsultacja stomatologiczna, podczas której ocenia się stan jamy ustnej pacjenta i przygotowuje indywidualny plan leczenia. Następnie, przed zabiegiem wykonywane są niezbędne badania i przygotowanie pacjenta. Sam zabieg obejmuje wszczepienie implantów i zamocowanie tymczasowej protezy. Po okresie gojenia, który może trwać kilka miesięcy, tymczasowa proteza jest zastępowana ostateczną konstrukcją, wykonaną z trwałych materiałów, takich jak cyrkon czy porcelana.

Higiena jamy ustnej przy zastosowaniu All-on-X

Dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważne przy korzystaniu z metody All-on-X. Pacjenci muszą regularnie czyścić zęby za pomocą specjalnych szczoteczek i irygatorów, aby zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej i kamienia. Ważne są również regularne wizyty u higienistki, która dokładnie oczyści implanty i protezy.

Ile kosztuje All-on-X – cennik

Koszty metody All-on-X mogą się różnić w zależności od kliniki i zakresu zabiegu. Średnia cena zabiegu w Polsce waha się od 20 000 do 40 000 zł za jedną szczękę. Cena obejmuje konsultacje, zabiegi chirurgiczne, protezy tymczasowe i ostateczne, a także wizyty kontrolne.

All-on-X w Białymstoku

Metoda All-on-X to innowacyjne rozwiązanie dla osób zmagających się z bezzębiem, oferujące szybkie, trwałe i estetyczne wyniki. Dzięki implantowi All on X pacjenci mogą odzyskać pełen uśmiech w ciągu jednego dnia, ciesząc się komfortem i funkcjonalnością, jakie zapewniają nowoczesne implanty. Regularne kontrole i odpowiednia higiena są kluczowe dla długoterminowego sukcesu tej procedury.

Metoda All-on-X jest już dostępna w naszej klinice Bagiński – Implantologia i Estetyka. Pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnych technologii i doświadczonych specjalistów. Zapraszamy!

Ostatnio na naszym blogu: Zęby Hutchinsona – przyczyny, objawy, leczenie