Blog Stomatolog Białystok

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej?

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest niezwykle popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Jej historia sięga aż do lat 50-tych. Początkowo była zabiegiem wyłącznie medycznym, ale dzisiaj jest szeroko stosowana w celach estetycznych. Dzięki niej można szybko i skutecznie poprawić stan swojej skóry. W dalszej części artykułu przedstawimy kilka najważniejszych informacji na temat tego zabiegu.

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Mezoterapia igłowa – co to?
  2. Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg?
  3. Mezoterapia igłowa – jak się wygląda po zabiegu?
  4. Zabieg mezoterapia igłowej – jak często?

Mezoterapia igłowa – co to?

Mezoterapia igłowa jest niezwykle uniwersalnym zabiegiem. Po jej wykonaniu skóra staje się nawilżona, bardziej napięta i rozjaśniona. Mezoterapia wspaniale działa również na cienie pod oczami, przetłuszczającą się skórę oraz cellulit. Dzięki jej szerokiemu zastosowaniu i bardzo dobrym efektom, zdobyła ogromną popularność wśród kobiet i mężczyzn. Według statystyk, mezoterapia jest jednym z trzech najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w Polsce.

Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg?

Zabieg mezoterapia igłowej polega na wykonywaniu mikronakłuć na skórze za pomocą klasycznej strzykawki z igłą lub specjalistycznego urządzenia. Kosmetolog wprowadza igłę pod skórę na głębokość 4 milimetrów. Dzięki temu substancje aktywne są wprowadzane do głębszych warstw skóry i mogą skutecznie poprawić jej wygląd. Do wyboru kosmetolodzy mają klasyczną igłę ze strzykawką, specjalny roller lub automatyczny „pistolet”. Kosmetolog powinien dopasować rodzaj metody do potrzeb i wymagań skóry klienta.

Mezoterapia igłowa – jak się wygląda po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii igłowej skóra jest zaczerwieniona oraz zazwyczaj są widoczne drobne ślady mikronakłuć. W ciągu następnych 24 godzin po zabiegu powinno się unikać nakładania makijażu. Po zabiegu mezoterapii bardzo ważne jest również stosowanie kremów ochronnych z filtrem 30 lub 50 SPF. Powinno się je nakładać nawet przez 3 tygodnie po ostatnim zabiegu, aby całkowicie uniknąć ryzyka wystąpienia podrażnień.

Zabieg mezoterapia igłowej – jak często?

Mezoterapia igłowa powinna być wykonywana seriami w regularnych odstępach czasu. Zazwyczaj jest to okres od 7 do nawet 21 dni. Na daną partię ciała najczęściej wykonuje się od 3 do 7 zabiegów. Kosmetolog dobierze ich częstotliwość zależnie od oczekiwanych efektów oraz stanu skóry. Aby jak najdłużej utrzymać rezultaty, po ukończeniu serii zabiegów, mezoterapia igłowa powinna być ponownie przeprowadzona po około 3 do 6 miesięcy od ostatniej wizyty. Dzięki temu można być pewnym, że wspaniałe efekty mezoterapii igłowej zostaną z nami na długo.