Blog Stomatolog Białystok

Jakie zabiegi odmładzające na twarz wybrać?

Jakie zabiegi odmładzające na twarz wybrać

Dobór zabiegów odmładzających na twarz to bardzo indywidualna kwestia. Każdy z nas ma inne potrzeby i preferencje, a także predyspozycje, dlatego zawsze konieczna jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą. Jakie są najpopularniejsze oraz najbezpieczniejsze zabiegi odmładzające na twarz? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

 1. Zabiegi odmładzające na twarz – rodzaje
 2. Jaki zabieg odmładzający wybrać po 30, 40, 50?
 3. Cena zabiegów odmładzających

Zabiegi odmładzające na twarz – rodzaje

Zabiegów odmładzających na twarz jest naprawdę wiele, dzięki czemu każdy – z pomocą specjalisty – może dostosować je do potrzeb swojej skóry. Wśród najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wyróżnia się m.in. takie zabiegi, jak:

 • mezoterapia bezigłowa (z wykorzystaniem ultradźwięków),
 • mezoterapia igłowa,
 • redukcja przebarwień,
 • redukcja zmarszczek,
 • wybielanie blizn,
 • wypełnianie zmarszczek,
 • zabiegi z botoksu (botuliny),
 • zabiegi z kwasem hialuronowym (powiększanie ust, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych).

Jaki zabieg odmładzający wybrać po 30, 40, 50?

Ponieważ po 25. roku życia procesy odnowy komórkowej ulegają stopniowemu spowolnieniu, a organizm produkuje coraz mniej kolagenu i elastyny, skóra zaczyna tracić naturalną zdolność do regeneracji, a także staje się cieńsza, mniej napięta i na twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Jest to więc czas, kiedy wiele osób zaczyna myśleć o pierwszych zabiegach odmładzających.

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów dla osób po 30. roku życia jest botox. Toksyna botulinowa jest bowiem najlepszą receptą na zmarszczki mimiczne. Podaje się ją w miejsca, które są bardzo podatne na powstawanie zmarszczek, a więc w okolice oczu, wokół ust, a także na czole. Botox ma za zadanie blokować przewodzenie impulsów z nerwów do mięśni, dzięki czemu mięśnie są rozluźnione, a więc skóra nie marszczy się w miejscach, w których wstrzykiwana była toksyna botulinowa.

Bardzo wiele osób po 40. roku życia decyduje się na wykonanie zabiegu redukcji przebarwień. Jest to wiek, w którym w wyniku nadmiernego nagromadzenia się melaniny w jednym miejscu w momencie, kiedy produkcja melaniny zostaje zwiększona, na twarzy zaczynają pojawiać się przebarwienia. Ich usunięcie nie jest trudne. Wykorzystuje się do tego laser, który rozgrzewa melaninę do temperatury, w której przebarwienia ulegają uszkodzeniu. Organizm następnie pozbywa się uszkodzonych komórek. Po około dwóch tygodniach od zabiegu przebarwienia znikają.

Natomiast po 50. roku życia, kiedy skóra twarzy jest mocno odwodniona, bardzo poleca się wykonywanie zabiegów pielęgnujących cerę, mocno nawilżających oraz liftingujących. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa, która daje długotrwałe efekty nawilżenia, odżywienia oraz dotlenienia skóry, a także spłycenia zmarszczek i poprawy gęstości skóry. Mezoterapia igłowa polega na wykonywaniu mikronakłuć. Organizm reaguje na nie tak, że zaczyna stymulować komórki naskórka i skóry właściwej do odnowy. Dzięki temu następuje także poprawa mikrokrążenia skóry.

Cena zabiegów odmładzających

Cena zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zależy od kilku czynników, jednak jednym z kluczowych jest bez wątpienia lokalizacja gabinetu. W zależności od tego, czy chcesz wykonać zabiegi odmładzające w Białymstoku, Warszawie czy Lublinie, cennik usług będzie się od siebie różnił. Chcesz dowiedzieć się, ile kosztują zabiegi z zakresu medycyny estetycznej czy stomatologii estetycznej w Białymstoku? Zachęcamy do sprawdzenia cennika naszego gabinetu Bagiński Stomatologia.