Blog Stomatolog Białystok

Powiększanie ust – co warto wiedzieć?

Powiększanie ust - co warto wiedzieć

Powiększanie ust to jedna z najchętniej wybieranych usług z zakresu medycyny estetycznej. Panie chcą w ten sposób wymodelować usta, uatrakcyjnić wygląd i poprawić samopoczucie. Na wskazany wyżej zabieg decydują się największe gwiazdy, popularne celebrytki, aktorki oraz zwykłe kobiety. Można to zrobić zarówno w młodym, jak i nieco bardziej dojrzałym wieku. Do skutecznego przeprowadzenia usługi wykorzystuje się kwas hialuronowy. 

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Jak przebiega powiększanie ust w gabinecie medycyny estetycznej?
  2. Przygotowanie do zabiegu i jego koszt
  3. Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy boli i ile się utrzymuje?

Jak przebiega powiększanie ust w gabinecie medycyny estetycznej?

Powiększanie ust rozpoczyna się od precyzyjnej konsultacji medycznej. Specjalista wypytuje zainteresowane panie o rozmaite choroby, uczulenia itd. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, pacjentka zostaje zakwalifikowana do zabiegu. W miejscu, w którym usta będą powiększane nakładany jest odpowiednio dobrany preparat znieczulający (zwykle jest to krem). Następnie wstrzykuje się kwas hialuronowy. W tym celu można do tego wykorzystać igłę lub kaniulę.

Kwas wstrzykiwany jest w czerwień wargową oraz okolice ust. W konsekwencji dochodzi do zwiększenia objętości ust. Kluczem do sukcesu jest to, aby zabieg był przeprowadzony przez wyspecjalizowanego fachowca z dużym doświadczeniem. To właśnie ta osoba wyjaśni pacjentkom, na czym polega powiększanie ust przed i po 1ml kwasu hialuronowego. 

Przygotowanie do zabiegu i jego koszt

Cena powiększania ust jest uzależniona od kilku czynników, m.in. od tego, czy zabieg jest wykonywany po raz pierwszy i z jakich materiałów się skorzysta oraz od gęstości preparatu. Duże znaczenie ma również miejscowość, w której realizowana jest usługa. W większych miastach zapłaci się za nią więcej. Zwykle końcowy koszt oscyluje w granicach 800-1600 złotych. Warto skorzystać z usług medycyny estetycznej w Białymstoku i wypytać o szczegóły specjalistę. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym musi być poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami. Na kilka dni przed zabiegiem odstawia się środki przeciwzapalne oraz aspirynę. Nie powinno się też korzystać z solarium i sauny. Skóra nie powinna być wystawiana na zbyt dużą dawkę promieniowania słonecznego. Nie zaleca się również nadmiernej aktywności fizycznej, za to bardzo wskazane jest optymalne nawodnienie organizmu (około 3 litry wody na jedną dobę przed zabiegiem). 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy boli i ile się utrzymuje?

Medycyna estetyczna oferuje różne metody powiększania ust. Kwas hialuronowy jest tylko jedną z nich, lecz zdecydowanie najchętniej wykorzystywaną. Zazwyczaj usługa nie jest bolesna (dba o to środek znieczulający), chociaż zależy to od indywidualnego progu bólu. 

Panie chętnie decydują się na powiększanie małych ust, z którymi nie czują się najlepiej. W tym przypadku efekt powinien pojawić się ekspresowo i utrzymać się przez około 6-12 miesięcy. 

Biorąc pod lupę zagadnienie powiększanie ust przed i po warto mieć świadomość tego, że tuż po wykonaniu zabiegu należy unikać słońca i wysiłku fizycznego.