Blog Stomatolog Białystok

Usuwanie zębów pod narkozą – charakterystyka, koszt, przebieg

Usuwanie zębów pod narkozą – charakterystyka, koszt, przebieg

Usuwanie zębów pod narkozą to zabieg w pełni bezpieczny. Jest on polecany w sytuacji, gdy konieczne jest usunięcie kilku zębów, dłutowanie korzeni lub usunięcie zatrzymanych ósemek. Taki zabieg można przeprowadzić wyłącznie w klinice, która ma dostęp do pełnego zaplecza anestezjologicznego. Planujesz usunięcie zębów pod narkozą i zastanawiasz się, jak wygląda taki zabieg? Zapraszamy do lektury.

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Jak wygląda usuwanie zębów pod narkozą?
  2. Gdzie usunąć zęby pod narkoza?
  3. Ile kosztuje usuwanie zębów pod narkozą?

Jak wygląda usuwanie zębów pod narkozą?

Usuwanie zębów pod narkozą to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które bardzo obawiają się leczenia dentystycznego i odczuwają ogromny strach w gabinecie stomatologicznym. Na taki zabieg decydują się także pacjenci, którzy muszą usunąć kilka zębów lub wykonać ekstrakcję zatrzymanych ósemek. Jest on w pełni bezpieczny, a przy tym zapewnia pacjentowi ogromny komfort.

Bardzo istotna jest w tym przypadku opieka lekarza anestezjologa, który czuwa nad pacjentem, by w tym czasie stomatolog mógł skupić się na ekstrakcji zębów. Dzięki współpracy dwóch specjalistów, ekstrakcja zębów pod narkozą przebiega bardzo sprawnie. Narkoza pozwala bowiem na usunięcie wszystkich zębów w trakcie jednej wizyty. Nie jest wymagane rozkładanie zabiegu na kilka etapów.

Jeśli pacjent wyrazi chęć przeprowadzenia zabiegu usuwania zębów pod narkozą, najpierw poddawany jest badaniu stomatologicznemu, a następnie anestezjolog dokonuje kwalifikacji go do narkozy. Podczas rozmowy przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad i zadaje wszelkie niezbędne pytania. Na koniec pozostaje już tylko ustalenie daty zabiegu. Bardzo istotne, by wyznaczonym dniu pacjent stawił się na zabieg na czczo. Na dwie godziny przed operacją nie może też spożywać żadnych płynów. Po wybudzeniu się z narkozy pacjent pozostaje pod obserwacją anestezjologa, a następnie może wrócić do domu. Nie wolno mu jednak prowadzić pojazdów mechanicznym po znieczuleniu dentystycznym.

Gdzie usunąć zęby pod narkoza?

Zabieg usuwania zębów pod narkozą można wykonywać wyłącznie w klinikach, które mają dostęp do pełnego zaplecza anestezjologicznego. Obecność anestezjologa – zarówno podczas wywiadu z pacjentem, samego zabiegu, jak i po nim – jest po prostu niezbędna.

Przed zabiegiem pacjent ma obowiązek poinformować anestezjologa o przebytych chorobach, nietolerancjach leków oraz alergiach. Natomiast po usunięciu zębów pod narkozą pozostaje on również pod opieką anestezjologa – do momentu, gdy podane wcześniej środki przestaną działać. Pacjenci wybudzają się z narkozy w różnym czasie – może to być godzina lub kilka godzin. Gdy miną dwie godziny od wybudzenia, pacjent może opuścić klinikę. Musi jednak przez co najmniej jeden dzień pozostać w kontakcie z anestezjologiem.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wykonać zabieg usunięcia zębów pod narkozą, najlepiej zapytaj o poradę swoich bliskich czy znajomych, którzy mieli wykonywany tego rodzaju zabieg. Z pierwszej ręki otrzymasz najlepsze polecenia dobrego dentysty w Białymstoku, Warszawie, Łodzi czy innym mieście.

Ile kosztuje usuwanie zębów pod narkozą?

Koszt usuwania zębów pod narkozą może różnić się ze względu na wiele konkretnych czynników. Trudno jest więc podać konkretną kwotę zabiegu. Warto skontaktować się z wybranym gabinetem stomatologicznym, by zorientować się, ile kosztuje usuwanie zębów pod narkozą. Na ostateczny koszt zabiegu może bowiem składać się: rozległość oraz typ zabiegu stomatologicznego, czas trwania zabiegu, przeprowadzone konsultacje, procedura premedykacji, jak również ilość leków oraz materiałów zużytych podczas zabiegu. Bardzo duży wpływ na cenę ma także miasto i konkretny gabinet, w którym odbywa się zabieg. Tak więc szczegółowy kosztorys zabiegu ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta.