Blog Stomatolog Białystok

Wybielanie blizn w gabinecie medycyny estetycznej

Wybielanie blizn w gabinecie medycyny estetycznej

Wiele osób decyduje się obecnie na redukcję oraz wybielanie blizn (powstających np. na skutek gojenia się ran na ludzkiej skórze). Na całe szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym taki proces przebiegnie na wysokim poziomie i zakończy się sukcesem. Korzystną opcją jest skorzystanie z technologii laserowej.

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Wybielanie blizn – na czym to polega i jak przebiega?
  2. Rozjaśnianie blizn – co po zabiegu?
  3. Kiedy można się zdecydować na wybielanie blizn i czy warto to zrobić?

Wybielanie blizn – na czym to polega i jak przebiega?

Wybielanie blizn odbywa się w dość prosty sposób. Na samym początku specjalista dokładnie oczyści skórę, a następnie założy pacjentowi okulary ochronne. Później przechodzi się do schłodzenia miejsca, w którym znajduje się blizna i aplikacji lasera. Na samym końcu stosuje się żel łagodzący.

Dużą popularnością w dzisiejszych czasach cieszy się m.in. wybielanie blizn po trądziku, chociaż równie dobrze zainteresowane osoby mogą się zdecydować na wybielanie blizn po oparzeniu. Co najważniejsze laserowe wybielanie blizn odznacza się dużą skutecznością i nie wymaga większych przygotowań (jedynie brak opalania przez minimum 4 tygodnie przed zabiegiem). 

Rozjaśnianie blizn – co po zabiegu?

Wybielanie blizn potrądzikowych kończy się uzyskaniem kilku istotnych porad pielęgnacyjnych (konieczność stosowania środków do pielęgnacji skóry oraz o działaniu fotoprotekcyjnym). Uzupełnieniem wybielania blizn mogą się okazać sprawdzone zabiegi odmładzające na twarz, takie jak np.: mezoterapia, redukowanie przebarwień i zmarszczek oraz zabiegi z użyciem botoksu i kwasu hialuronowego. 

Kiedy można się zdecydować na wybielanie blizn i czy warto to zrobić?

Wybielanie blizn laserem ma coraz większe grono zwolenników. Możliwe jest nawet wybielanie ciemnych blizn, lecz musi to zrobić doświadczony specjalista z branży kosmetologii i medycyny estetycznej. To nowoczesne i nieinwazyjne rozwiązanie, które doprowadzi do tego, że wybielanie blizn na twarzy przebiegnie zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

Domowe wybielanie blizn nie zawsze kończy się sukcesem, lecz w przypadku wspomnianej wyżej metody można liczyć na szybkie wybielanie blizn. Wykorzystuje się do tego specjalny laser frakcyjny, który umożliwi wybielanie blizn pooperacyjnych. Blizny zaczną przybierać naturalny koloryt skóry i nie będą się na niej odznaczać. Jak widać domowe sposoby na wybielanie blizn okazują się zawodne, lecz zawsze można się zdecydować na profesjonalne rozjaśnianie blizn w gabinecie medycyny estetycznej. 

Medycyna estetyczna Białystok to klucz do sukcesu na drodze do odzyskania zdrowej i atrakcyjnej cery oraz pozbycia się niepożądanych zmian skórnych. W grę wchodzi m.in. wspomniane wyżej rozjaśnianie blizn potrądzikowych, pourazowych i pooperacyjnych. Rozjaśnianie blizn po trądziku nie powinno wywołać żadnego większego bólu oraz dyskomfortu. To dużo lepszy wybór niż domowe sposoby na rozjaśnianie blizn