Blog Stomatolog Białystok

Wybielanie nakładkowe zębów – przebieg, czas trwania, efekty

Wybielanie nakładkowe zębów – przebieg, czas trwania, efekty

Wybielanie nakładkowe zębów pozwoli Ci uporać się z przebarwieniami i pomoże przywrócić zębom biały odcień. Jest to metoda długotrwała, a jej efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów? Czy efekty są widoczne od razu?

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Wybielanie nakładkowe – krok po kroku
  2. Wybielanie nakładkowe – ile dni?
  3. Wybielanie nakładkowe czy lampą?

Wybielanie nakładkowe – krok po kroku

Zabieg rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu lekarza z pacjentem. Podczas doboru metody wybielania duże znaczenie ma ilość wypełnień oraz stan zdrowia jamy ustnej. Następnie stomatolog pobiera wyciski z zębów, aby lepiej dopasować kształt nakładek, tak aby na podstawie wymiarów, specjalista mógł wykonać indywidualne nakładki silikonowe, które mogą być używane wyłącznie przez jednego pacjenta. Na kolejnej wizycie dentysta sprawdza, czy nakładki odpowiednio przylegają do zębów, dobiera pacjentowi odpowiedni żel wybielający oraz udziela wskazówek dotyczących efektywnego wybielania, uwzględniając rekomendowaną dietę. 

Wybielanie nakładkowe – ile dni?

Wybielanie nakładkowe w gabinecie jest podzielone na kilka wizyt. Najpierw pacjent zostaje zapoznany z metodą wybielania, a następnie stomatolog wykonuje wycisk zębów, na podstawie którego wykonywane są nakładki. Podczas następnej wizyty pacjent otrzymuje indywidualne odciski (na górę i dół) oraz specjalny żel. Kolejnym etapem jest samodzielna aplikacja preparatu na silikonowe formy w domu. Samo wybielanie trwa do dwa tygodnie. 

By uzyskać wymarzony efekt wybielania nakładkowego, wymagane jest zastosowania „białej diety” po okresie wybielania. W jadłospisie nie mogą znaleźć się produkty spożywcze barwiące płytkę. Należy więc wykluczyć na okres 14 dni czerwone wino, barszcz, kolorowe napoje oraz inne artykuły, mogące transferować swój kolor na zęby. 

Wybielanie nakładkowe czy lampą?

Wiele osób zastanawia się, co będzie skuteczniejsze –  wybielanie nakładkowe czy lampa. Stomatolodzy rekomendują rozjaśnianie zębów lampą u osób, które chcą uzyskać efekt natychmiastowy. Sposób wybielania jest dobry dla osób, które niebawem mają wielką uroczystość, np. ślub. Po wyjściu z gabinetu można od razu cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, jednak efekt utrzymuje się krócej niż w przypadku nakładek. Metoda nakładowa gwarantuje lepsze rezultaty w perspektywie długoterminowej. Proces jest wydłużony, ale zęby pozostają wybielone przez dłuższy czas.

Śnieżnobiały uśmiech wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego po wybielaniu bardzo ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Aby efekt długotrwale utrzymywał się na zębach, konieczne jest regularne mycie oraz usuwanie kamienia. Wybielanie nakładkowe u dentysty jest bezpieczniejsze i gwarantuje lepszy efekt.

Jeśli szukasz dobrego stomatologa na Podlasiu, skorzystaj z pomocy dentystów, którzy specjalizują się w wybielaniu zębów w Białymstoku. To kompleksowe usługi wybielania połączone z fachowym doradztwem i opieką.