Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna daje ogromne możliwości poprawienia estetyki uzębienia, a także funkcjonowania narządu żucia. Do stomatologii estetycznej zaliczmy m.in. zabiegi higienizacyjne likwidujące przebarwienia i osady (piaskowanie zębów, wybielanie zębów, skallng zębów) oraz odbudowę ubytków za pomocą nowoczesnych nanowypełniaczy.

Regularne preprowadzane piaskowanie zębów oraz skaling zębów hamują rozwój bakterii oraz zapewniają zdrowy i estetyczny wygląd zębów i jamy ustnej. Do stomatologii estetycznej zaliczają się także nieinwazyjne prace protetyczne poprawiające kształt i kolor zębów np. licówki pełnoceramiczne. Dzięki współpracy lekarzy różnych specjalności możemy dobrać dla pacjentów indywidualne metody leczenia.

Skaling zębów

Skalling zębów jest to bezbolesne usuwanie kamienia nazębnego z wykorzystaniem mechanicznych ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych. Poprzez przyłożenie końcówki skalera do zęba przenoszone są drgania, które skutecznie rozbijają kamień nazębny. Zabieg wykonuje się 1-2 razy w ciągu roku lub częściej w razie uzasadnionej potrzeby (np. w przypadku stanów zapalnych dziąseł).

Skaling zębów jest bardzo dobrą metodą usuwania twardych złogów osadowych z koron i korzeni zębów. Po zakończonym zabiegu stosuje się dokładne polerowanie zębów. Jednocześnie skaling zębów posiada pewne przeciwskazania. Usuwania kamienia przy pomocy skalera nie przeprowadza się u kobiet w ciąży, u osób z rozrusznikiem serca oraz pacjentom, u których wystąpiło pourazowe odklejenia siatkówki.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów to usunięcie osadów nazębnych i przebarwień za pomocą tzw. piaskarki. Narzędzie to rozpyla w jamie ustnej Pacjenta drobny proszek, który dociera nawet w najdrobniejsze miejsca. Piaskowanie jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym, wskazanym szczególnie dla palaczy, osób pijących dużo herbaty, kawy, noszących aparaty ortodontyczne, posiadających stałe uzupełnienia protetyczne (korony, mosty), stłoczone zęby oraz dla tych, którzy chcą delikatnie wybielić zęby.

Usuwanie kamienia nazębnego, usuwanie osadu z zębów, odkamienianie zębów

Kamień nazębny to trwały, zmineralizowany osad na zębach w postaci ciemnych przebarwień, które umiejscawiają się głównie w przestrzeniach między zębami. Usuwanie osadu zębów w domu przy pomocy szczoteczki i nitkowania nie jest możliwe. Nie da się także go całkowicie uniknąć, nawet stosując bardzo restrykcyjną higienę jamy ustnej. Jedyną skuteczną metodą jego niwelacji jest odkamienianie zębów w gabinecie stomatologicznym, czyli inaczej odkamienianie zębów (usuwanie osadu z zębów u stomatologa).

Trwały osad nazębny tworzy się w wyniku twardnienia osadu miękkiego pod wpływem śliny. Kamień nazębny to połączenie bakterii, osadu z resztek pokarmowych oraz właśnie śliny. Usuwanie osadu z zębów jest zabiegiem bardzo potrzebnym i obowiązkowym przy profilaktyce próchnicy i profilaktyce chorób przyzębia. Wszystko dlatego, że pozostawiony na zębach kamień może doprowadzić do zapalenia dziąseł oraz przewlekłego zapalenia przyzębia. Ponadto wpływa na wydzielanie przykrego zapachu z ust, recesji dziąsłowych oraz postępowi próchnicy.

Jako gabinet Bagiński Stomatologia oferujemy profesjonalne zabiegi niwelowania twardego osadu wszystkim osobom, które szukają w wyszukiwarce hasła usuwanie kamienia nazębnego Białystok. W tym celu korzystamy z kilku najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych metod, takich jak skaling zębów i piaskowanie.

Czyszczenie zębów

Kompleksowe czyszczenie zębów u stomatologa obejmuje połączenie kilku metod w ramach jednego zabiegu. Wykonuje się wtedy skaling zębów, piaskowanie zębów oraz polerowanie przy pomocy specjalnych past polerskich. Jeśli nie jest jest Państwu obojętna higiena jamy ustnej oraz profilaktyka próchnicy, warto wykonywać czyszczenie zębów u stomatologa przynajmniej 2 razy w roku. Powinno ona stanowić uzupełnienie codziennej, metodycznej i dokładnej higieny jamy ustnej w postaci odpowiedniego szczotkowania zębów i nitkowania przestrzeni międzyzębowych.

Te codzienne domowe zabiegi warto także wzbogacać o płukanie ust specjalnymi płynami do higieny jamy ustnej. Wszystko to w połączeniu ze sobą skutkuje niwelacją nieprzyjemnego zapachu z ust oraz zmniejszeniem ryzyka wystąpienia próchnicy powodującej ubytki.

Ładniejszy uśmiech, czyli stomatologia estetyczna w praktyce

Czyszczenie zębów u stomatologa wpływa na naszą pewność siebie i ładniejszy uśmiech. Mając zdrowe i białe zęby oraz ładny uśmiech czujemy się atrakcyjnie, co wpływa na lepsze samopoczucie. Dlatego zapraszamy naszych pacjentów na regularny skaling zębów, piaskowanie zębów, usuwanie kamienia nazębnego (odkamienianie zębów), polerowanie zębów oraz profesjonalne czyszczenie zębów u stomatologa.

Stomatologia estetyczna

Skorzystaj z naszych usług