Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Jest prostym, bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem polegającym na rozjaśnianiu przebarwień szkliwa i zębiny. Wybielanie następuje na skutek reakcji biochemicznych przebiegających w powierzchownych warstwach zęba. Dzięki temu struktura zębów nie ulega zmianie, a ich kolor jest jaśniejszy.

W naszym gabinecie stosujemy nakładkowy system wybielania zębów (nocne wybielanie). Jest to metoda, która wykorzystuje sprawdzone żele do wybielania. Preparat taki zawiera 10%, 15% lub 20% nadtlenku karbamidu o neutralnym pH 6,9, który wprowadzamy do jamy ustnej Pacjenta przy pomocy specjalnej zębowej szyny podkładowej (łyżki) zakładanej na kilka godzin, najczęściej na noc. Żel jest bardzo lepki, dzięki czemu dłużej przylega do zębów, a co za tym idzie – jego skuteczność jest o 30-50% wyższa niż konwencjonalnych metod.

Metoda nocnego wybielania skutecznie redukuje przebarwienia szkliwa wynikające z różnych przyczyn, zarówno te związane z wiekiem, jak i przebarwienia nikotynowe, uwarunkowane genetycznie lub polekowe. Zmiana koloru zębów występuje często także jako następstwo chorób wieku dziecięcego przebytych w trakcie kształtowania się zębów lub jako przebarwienie spowodowane działaniem barwników z żywności. Wybielanie nakładkowe jest najbezpieczniejszą i dająca najlepsze efekty metodą wybielania zębów.

Przebarwienia fizjologiczne to zdecydowanie najczęstszy powód wybielania zębów. Nasze zęby są bowiem bardzo podatne na wpływ barwników zawartych w żywności, czyli lipokenu z pomidorów, beta-karotenu z marchwi, czy kwercetyny z herbaty. Równie częste przypadki wybielania to przebarwienia pochodzenia endodontycznego, tetracyklinowe, a także te powstałe w przebiegu fluorozy.

Jak przebiega wybielanie zębów urządzeniem BT Cool?

Proces wybielania zębów z użyciem lampy LED jest podobny do tego przy wybielaniu laserowym. Ma jednak znacznie więcej plusów. Czas zabiegu jest znacznie krótszy, ponieważ trwa jedynie 15 minut. Co ważne, sam proces jest bezbolesny. Dlaczego? Dzięki zastosowaniu zimnego światła. I najważniejsze na końcu – zabieg jest w 100% bezpieczny – zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.

Zanim zostanie wykonane wybielanie zębów, pacjent powinien przejść badania kontrolne, a przed samym zabiegiem jego zęby muszą być umyte i oczyszczone. W trakcie wybielania pacjentowi zostaje nałożony specjalny preparat, a następnie skierowane na jego zęby urządzenie naświetla je trzy razy po 5 minut. Efekt zabiegu jest widoczny od razu. Można go powtórzyć w ciągu tygodnia.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Wybielanie zębów jest zupełnie niegroźne dla naszego zdrowia. To jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej, zapewniający skuteczność i bezpieczeństwo. Stężenie produktów wykorzystywanych do tego zabiegu jest odpowiednio niska, by nie podrażnić delikatnych zębów oraz dziąseł. Przed wybielaniem lekarz zawsze konsultuje się z pacjentem, by wybrać dla niego najlepszą metodę, które nie spowoduje nadwrażliwości i będzie najskuteczniejsza.

Wybielanie zębów

Skorzystaj z naszych usług