Blog Stomatolog Białystok

Botoks – wszystko co musisz wiedzieć

botoks

Botoks jest jednym z najpopularniejszych środków stosowanych w medycynie estetycznej. Zachęcamy do lektury dalszej części artykułu, gdzie znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące zabiegu z użyciem tego preparatu. Botoks, który przez wielu jest nazywany eliksirem młodości, może w ogromnym stopniu odmienić nasz wygląd. Zapraszamy!

Czym jest botoks?

Na początek warto wyjaśnić, iż botoks jest potoczną nazwą preparatu uzyskiwanego z toksyny botulinowej. Ten środek posiada działanie hamujące przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Wstrzykiwany w małych dawkach w mięśnie, ma za zadanie zmniejszyć ich aktywność. Dzięki słabej reakcji mięśni, zmarszczki stają się bardziej wygładzone i płytsze. Co ciekawe, botoks może również skutecznie leczyć bruksizm oraz migrenę. Kobiety i mężczyźni, którzy chcą spłycić swoje zmarszczki, z pewnością powinni się zdecydować na zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Jej skuteczność jest niezwykle wysoka, czemu dowodzą pozytywne opinie lekarzy.

Botoks – kiedy zaczyna działać?

W przeciwieństwie do zabiegów z kwasem hialuronowym, botoks zaczyna działać po upływie kilkudziesięciu godzin. Pierwsze efekty ostrzykiwania toksyną botulinową widać po około 3-4 dniach. Natomiast pełne efekty zabiegu z użyciem botoksu są zauważalne dopiero po jednym lub dwóch tygodniach. Jednak pomimo faktu, że na wymarzony efekt należy poczekać, zdecydowanie warto spróbować. Należy również dodać, że po około dwóch tygodniach konieczne jest zgłoszenie się na wizytę kontrolną do swojego lekarza medycyny estetycznej.

Botoks – ile się utrzymuje?

Efekt po zabiegu botoksem jest widoczny przez wiele miesięcy. Specjaliści mówią, że może utrzymać się nawet pół roku. Wiele kobiet uważa tak krótki okres za minus. Jednak warto wziąć pod uwagę, że dzięki temu, iż nasze mięśnie nie są aktywne, zmarszczki samoczynnie dodatkowo się spłycają. Tak że nawet jeżeli efekt botoksu całkowicie zaniknie po pół roku, nasza twarz i tak będzie wyglądała pięknie.

Ile kosztuje botoks?

Cena zabiegów z toksyną botulinową oczywiście jest zależna od miejsca ostrzykiwania, a także gabinetu oraz specjalisty. Obecnie cena botoksu na małe partie ciała, takie jak czoło zaczyna się od 300 złotych. Natomiast ostrzykiwanie szyi czy pach kosztuje nawet 1300 złotych. Wbrew pozorom nie jest to aż tak drogi zabieg w porównaniu do innych usług z zakresu medycyny estetycznej. Przykładowo cena mezoterapii igłowej kształtuje się na podobnym poziomie. Dodatkowo należy doliczyć kilkaset złotych na wizytę kwalifikującą do zabiegu oraz kontrolną. Jednak pomimo wysokich kosztów, warto zdecydować się na zabieg z użyciem botoksu!